V kladenském baru obrali cizinku. Poznáte je?

Včera 11. října přijali policisté Obvodního oddělení Kladno – město oznámení od třiačtyřicetileté cizinky, že byla podvedena dvěma neznámými muži.

Ti poškozenou ženu oslovili po jedenácté hodině dopolední v baru v Kladně ve Vítězné ulici, kde pracuje jako obsluha. Nabídli jí výhodnou směnu českých korun za eura. Žena s transakcí souhlasila a podvodníci jí předali údajně 1 000 euro v malých bankovkách za částku 25 000 Kč. Ihned po směně z podniku odešli neznámo kam. 

Poškozená si následně bankovky znovu přepočítala a zjistila, že byla podvedena. Místo avizovaných 1 000 napočítala pouze 560 euro. Vyběhla tedy ven před provozovnu, muži se však již nikde nenacházeli. Škoda byla vyčíslena na 11 000 Kč. 

Případ je prošetřován jako přečin podvodu a podezřelým hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Vzhledem k tomu, že v podniku jsou nainstalovány bezpečnostní kamery, podařilo se vyšetřujícím policistům zajistit fotografie podvodníků. Jedná se o muže ve věku kolem padesáti let, jeden silnější postavy ve světlých džínách a druhý normální postavy v černých džínách a v červené mikině.

Aby se podařilo oba výtečníky ztotožnit, přivítala by vyšetřovatelka případu informace, které by vedly k jejich identifikaci. Jakékoliv poznatky je možné sdělit osobně na Obvodní oddělení Kladno - město, nebo policisty kontaktovat na telefonním čísle 974 873 500. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

- red -

Foto: PČR


Počasí Kladno

Předpověď počasí