Ve středu 28. listopadu v odpoledních hodinách prováděli policisté oddělení hlídkové služby dohled nad bezpečnostní a plynulostí silničního provozu v Kladně v ulici Dubská. 

Po sedmnácté hodině zastavili policisté osobní automobil Peugeot 306 a při kontrole řidiče zjistili, že má u sebe pouze osvědčení o registru vozidla a pojištění, avšak nemá osobní doklady. Požádali ho proto o osobní údaje a pomocí lustrace chtěli ověřit jeho totožnost. 

Při dokončování prověřování se muž prořekl, že toto není jediný jeho prohřešek, a že byl již několikrát příslušníky Policie ČR kontrolován. To však neodpovídalo provedené lustraci. Hlídka pojala podezření, že se nejedná o osobu, za kterou se muž vydává. Šofér při kontrolních otázkách nedovedl správně odpovědět na věci týkající se jeho rodiny, a proto mu nezbylo nic jiného, než aby se doznal ke své pravé totožnosti. 

Jednalo se o třicetiletého muže z Kladna, který nevlastnil řidičské oprávnění a bylo mu souběžně vysloveno několik zákazů řízení s platností do března 2020. Dále policisté zjistili, že je muž veden v pátrání, kdy na něj byl vydán příkaz k dodání do výkonu trestu. Na základě výše uvedených skutečností byl podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání zatčen, převezen na policejní oddělení a umístěn do policejní cely. Po skončení procesních úkonů byl muž eskortován do věznice k výkonu trestu.

-PČR-

Ilustrační foto: archiv