Hladový host odmítal opustit kuchyň kladenské restaurace

 

Dne 7. ledna několik minut před osmnáctou hodinou byli policisté prvosledové hlídky vysláni do restaurace v Kladně v ulici Osvobozených politických vězňů, kde se nacházel podezřelý muž, který měl velmi nevhodné jednání a obtěžoval obsluhu.

Po příjezdu policejní hlídka spatřila velmi vyděšenou obsluhu a silně podnapilého muže, který se pohyboval v zázemí kuchyně restaurace a neustále nesrozumitelně mluvil. Policejním šetřením bylo následně zjištěno, že muž vešel do restauračního zařízení a domáhal se vydání jídla, ačkoliv u sebe neměl žádné peníze. Obsluhující žena se muži snažila vysvětlit, že bez zaplacení žádné jídlo nevydá a ať opustí restauraci. Muž ovšem na tento požadavek nereagoval a začal probírat vystavené potravinové zboží. Od svého jednání neupustil, ačkoliv byl opětovně upozorněn, aby odešel. Následně vešel do prostoru kuchyně, odkud odmítal odejít, a z těchto důvodů obsluha zavolala o pomoc policii.

Policejní hlídka muže ihned vyzvala, aby opustil prostor kuchyně, což nejprve odmítal a poté vyšel před výdejní pult. Policisté podezřelého vyzvali k prokázání totožnosti, ale vzhledem k tomu, že musel opustit kuchyň, byl rozčilený a začal vulgárně napadat policejní hlídku. Byl proto opětovně vyzván k prokázání totožnosti a dále byl policisty upozorněn, že svým agresivním a slovním útokem se dopouští protiprávního jednání. Jelikož se agresor neuklidnil a neuposlechl opakovaných výzev, policisté ho zpacifikovali a zajistili.

Následným šetřením bylo zjištěno, že se jedná o jednatřicetiletého muže z Plzně. Provedená dechová zkouška ukázala hodnotu 2,68 promile alkoholu v jeho dechu. Policejní hlídka výtržníka eskortovala na policejní služebnu, kde byly provedeny prvotní úkony.

Policisté obvodního oddělení Kladno nyní tento případ prošetřují a muž je podezřelý z přestupku proti veřejnému pořádku.

-PČR-

 

 

nprap. Jana Šteinerová 

tisková mluvčí

P ČR  Kladno

8. ledna 2019

 

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí