Agresivní kladenský zloděj napadl v obchodě ženu

V odpoledních hodinách dne 26. února byli vysláni policisté z oddělení hlídkové služby do obchodního domu v Kladně v ulici Petra Bezruče, kde se nacházel agresivní muž, který fyzicky napadl ostrahu prodejny.

Po příjezdu na místo oznámení policisté vyzvali podezřelého muže k prokázání totožnosti. Následně bylo zjištěno, že výtržníkem je pětatřicetiletý muž z Kladna. Na základě prvotních poznatků bylo zjištěno, že podezřelý se nejprve zdržoval přibližně jednu hodinu v prostorách prodejny a žádné zboží nenakupoval, což bylo pracovnici ostrahy podezřelé a po celou dobu muže sledovala. Následně muž narychlo opustil prodejnu a prošel přes prostor informací pryč. V daném okamžiku ostraha muže ihned zastavila a dotazovala se na obsah jeho tašky. Muž odmítl s ženou komunikovat a fyzicky jí napadl úderem do břicha. Napadené kolegyni přispěchal na pomoc její kolega z ostrahy a podezřelého útočníka zpacifikoval. Z místa incidentu byla přivolána policejní hlídka přes linku 158. 

Policejním šetřením bylo zjištěno, že pachatel v prodejně odcizil tři kusy balení rybích prstů v hodnotě 165 Kč. Policisté také zjistili, že se muž tohoto skutku dopustil, i přestože byl v posledních třech letech za majetkovou trestnou činnost rozsudkem Okresního soudu v Kladně potrestán a odsouzen, a to k podmíněnému trestu odnětí svobody v délce tři měsíce se zkušební dobou do září 2019. Policejní hlídka podezřelého muže proto zadržela. Napadené pracovnici ostrahy byla přivolána posádka ZZS, která ženu převezla na vyšetření do kladenské nemocnice. Následně byla do obchodního domu přivolána i druhá posádka ZZS, neboť pachatel vyžadoval lékařské ošetření a stěžoval si na bolesti hlavy. Po lékařském ošetření byly s podezřelým provedeny prvotní úkony na obvodním oddělení Kladno a poté byl eskortován k umístění do policejní cely.

Policisté obvodního oddělení Kladno nyní tento případ prošetřují jako podezření z trestného činu krádeže. 

-PČR-

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí