Sprejovali a utíkali, ale stejně skončili s pouty na rukou

Policisté oddělení hlídkové služby byli v odpoledních hodinách v neděli 17. března vysláni na vlakové nádraží v Kladně Dubí, kde se nacházely odstavené vagóny znehodnocené sprejery.

Po příjezdu na místo se policejní hlídka spojila s oznamovatelem, který uvedl, že v areálu zahlédl osoby, které poškozovaly sprejem odstavené vagóny. Vzhledem k tomu, že se jednalo o velmi rozlehlý areál a byl předpoklad, že by se pachatelé mohli dát z místa činu na útěk, rozhodli se policisté rozdělit. Dále si vyžádali na pomoc kolegu ze skupiny kynologie se služebním psem.
Policistka jedoucí ve služebním vozidle monitorovala prostor k vagónům ve směru od Průmyslové ulice. Policista se vydal areálem přímo k odstaveným vagónům, kde spatřil tři podezřelé osoby, které jakmile ho zahlédly, daly se na útěk. Policista je pronásledoval a požadoval, aby se zastavily, což se nestalo. Nicméně  si všiml, že jde o tři muže s batohy. Podezřelí byli pronásledováni až na vlakové nádraží Kladno Dubí, kde se v haldách suti a křovinatého porostu policistovi ztratili. 
Policistka na vlakovém nádraží kolegu vyzvedla a společně pátrali dál. Přijíždějící přivolaný policista se služebním psem na místo oznámení cestou zahlédl na autobusové zastávce ve Vrapické ulici tři podezřelé osoby odpovídající popisu. Policejní hlídky se proto sjely u autobusové zastávky a policista pronásledující tuto trojici v železničním areálu ji bezpečně poznal. Pachatelé byli ještě zadýchaní a od barev, pouze u sebe neměli batohy. Policisté vyzvali muže k prokázání totožnosti. Následným šetřením bylo zjištěno, že jde o tři muži ve věku jednatřicet, šestadvacet a dvaadvacet let cizí státní příslušnosti v současné době žijící v Praze. Policisté pachatele zadrželi a byla jim přiložena služební pouta z důvodu možného útěku.  
Policisté oddělení hlídkové služby společně s policistou ze skupiny kynologie a za pomoci služebního psa se pak vydali propátrávat útěkovou trasu pachatelů. Pes našel a označil místo, kde se nacházely tři batohy a dvě tašky plné sprejů. Tyto věci byly ukryty v křovinatém porostu kousek od vlakového nádraží v Kladně Dubí.
Všichni tři podezřelí byli následně eskortováni k podání vysvětlení a provedení prvotních úkonů na obvodní oddělení Kladno venkov. Policisté nyní tento případ prošetřují a trojice pachatelů je podezřelá z trestného činu poškození cizí věci. Škoda způsobená posprejováním odstavených vagónů nebyla doposud vyčíslena.

-PČR, red-

 

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí