Režisér Hanuš: Zvu diváky na zajímavý příběh

V týdnu oslavil v kladenském divadle své 56. narozeniny zkouškou inscenace Jak umřít na rokenrol, jejímž je autorem a zároveň i režisérem. Hru o českém králi rokenrolu Mikim Volkovi psal "na tělo" Honzovi Krafkovi. Režiséra Miroslava Hanuše, realizační tým i diváky čeká dnes večer v Městském divadle její premiéra (19.00). 

Proč jste se rozhodl psát hru o Volkovi a zároveň ji pasovat na Honzu Krafku?
Mám rád rokenrol a Miki Volek byl jeho král. Pro mě je Volek navíc i zajímavá osoba. On se rokenrolu oddal tak, že na něj i umřel. A Honza Krafka nejen tím, jak vypadá, ale i tím, co sám prožil, se na tuhle postavu hodí. Vím o něm také, že od nějakých čtrnácti let hraje výborně na kytaru a zpívá. Jeho zpěv s pohybem jsem zažil, když jsme kdysi v Kladně dělali Šakalí léta. V té době jsem také začal psát Volka a volba padla na Honzu. Ale tenkrát jsem mu to neřekl. Nechal jsem si text v šuplíku a teprve nedávno jsem ho nabídl Městskému divadlu a Honzovi. 

Podle ohlasů, které zkoušky provázely, jste se prý trefil i s výběrem živé kapely...
Někteří z nich mne doprovázejí už roky a doplnili jsme je o další skvělé muzikanty. Vsadil jsem na jistotu. Jsou opravdu skvělí. Chválil jsem je neustále, stejně jako všechny ostatní, kteří se na inscenaci podílejí.

Starší generace diváků si na Volka jistě čas najde. Pozvěte několika slovy mladší publikum, jež se s Volkem absolutně minulo.
Zvu všechny na velmi zajímavý příběh. Rokenrol mají rády všechny generace. Hraje nám živá kapela, ne playback jako v mnohých muzikálech v Česku. Na všechny diváky čeká zážitek, jaký třeba v Praze nenajdou!

-red-


Počasí Kladno

Předpověď počasí