Herce nikdo nenabádá stávkovat ani odcházet

Kladenské léto se nese ve znamení oslabení divadelního souboru o jednatele Jana Krafku. Nového jednatele by mělo město oznámit dnes. Ovšem na "bulvárním" informačním severu se objevila fejková zpráva, že jsou herci nabádáni ke stávce i hromadnému odchodu z Kladna. 

Server v těchto dnech přinesl zprávu, podle které má prý vysoký představitel současné radniční opozice nabádat herce Městského divadla Kladno ke stávce i hromadné výpovědi. Sami herci se ovšem okamžitě proti takové zprávě ohradili.

"Mě nikdo nepřemlouval, ať dám výpověď. Je to přesně naopak! Žalovatelná fáma. Též se ptám, kdo je The Kladno?," uvádí Jaroslav Slánský, umělecký šéf divadla.

"Lež jako věž. Zoufalé situace si žádají zoufalé činy, že, The Kladno? Děkujeme za další důvod v našem snažení proti hlupcům na radnici vydržet. Lži nebudeme tolerovat," píše herec Tomáš V. Hron.

"Ubohost... Kdo je The Kladno? P.S.: Nikdo mě nepřemlouval...a teď mluv...," přidává se herec Jiří Š. Hájek. 

"Mě nikdo taky nepřemlouval, že mám dát výpověď... Poprvé se o tom dozvídám tady. Kde jste na to přišli?" dodává herečka Kristina Sitková.

"Co je to za hovadinu?" ptá se herečka Zuzana Mixová.

Pokud v těchto dnech město jako provozovatel divadla nevyhlásí jméno nového jednatele společnosti Divadlo s.r.o., pak instituci dál povede pověřený jednatel primátor Dan Jiránek. Herci i další zaměstnanci divadla se nově sdružili v založené odbory.

-red-


Počasí Kladno

Předpověď počasí