Výpovědi nekončí. Divadlo je bez dramaturgů

Městské divadlo Kladno v krátké době přišlo o obě dramaturgyně. Včera podala výpověď Kristýna Čepková. Před ním stejný krok učinili umělecký šéf Jaroslav Slánský a dramaturgyně Anna Smrčková. 

Dramaturgyně a režisérka Kristýna Čepková nastoupila jako kmenová dramaturgyně kladenského divadla před třemi roky. Za tři divadelní sezony má za sebou dramaturgii jedenácti inscenací. Mezi nimi nejúspěšnější tituly DONAHA!, Babičku, Hru, která se zvrtla či Jak umřít na rokenrol. 

"Něco budovat a konstruktivně tvořit trvá roky, zničit to lze až překvapivě rychle... Rozhodla jsem se dát výpověď, protože po odvolání jednatele již brzy nebudu mít kolem sebe ani náš tým v čele s uměleckým šéfem, což je pro mě zásadní. Postrádám též atmosféru, ve které bych mohla zodpovědně pracovat a tvořit. Nejsem toho schopná. Naše spolupráce s Janem Krafkou, Jaroslavem Slánským a Annou Smrčkovou byla vždy založena na ochotě, otevřenosti, důvěře a přátelství. Jinak pracovat ostatně ani neumím a nechci. A rozhodně ne v atmosféře strachu a obav, která panuje v divadle v současné době. Nemůžu se podílet na jejím prohlubování a ostatně nemůžu být bez svých kolegů. Pokud by se podařilo situaci zvrátit a vrátit stav divadla personálně, neb duševně to již nejde, před začátek července, výpověď bych stáhla. A museli bychom začít tak trochu znovu od začátku. Je mi velmi smutno, ale současně cítím velký vděk za ty tři roky. My bojujeme, ale doufám, že teď začnou intenzivně bojovat občané Kladna. Je to přece jejich divadlo," uvádí Kristýna Čepková. 

-red-

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí