V programu Dnů města Kladna má své místo Plán B

Nedávno uspořádal benefiční koncert pro Nadaci Jakuba Voráčka, kde vystoupil společně například s Petrem Jandou i Petrem Kolářem. Teď se kladenský kytarista a sólový zpěvák Jarda Tauber představí s kapelou Plán B také na Dnech města Kladna. Mladý kladenský muzikant se navíc vydal i na podnikatelskou dráhu.

Těšíte se na Dny města?
Těšíme se, jelikož jsme kapela, která za svou domácí scénu považuje právě Kladno. Jsme rádi, že si zahrajeme na největší kladenské akci, kterou Dny města bezesporu jsou. Mám pocit, že to je právě pět let, co jsme zde hráli poprvé. Jinak u kapely teď velké novinky nejsou. Je to skoro rok, co máme nové dva členy, a tak si v nejbližších dnech sedneme a zhodnotíme, jak se nám společně spolupracuje. 

Osobně připravujete svůj sólový projektu. V jaké jste fázi?
Našel jsem si skvělého producenta, se kterým momentálně nahráváme a pracujeme na dvou písních. Mezitím připravuju další písničky, které se následně nahrají a snad s nimi co nejdříve odehraji i koncert. Mám také naplánováno natáčení videoklipu, který bych rád na podzim vydal.

Prý jste se dal i na podnikání v kulturní branži. V jakém oboru?
Založil jsem společně se svým kamarádem a manažerem agenturu Aurora. Ve zkratce by se dalo říct, že se zabýváme věcmi kolem hudby. Zastupováním kapel, natáčením klipů, tvorbou webů i pořádání hudebních či firemních akci na klíč. 

Jak se vyvíjí vaše spolupráce s Petrem Jandou?
V příjemném kamarádském stylu. Přes léto jsme si společně zahráli na pár akcích. Vypadá to také, že bychom měli spolu opět odehrát nějaké koncerty v zahraničí. 

Jak jste si užil léto?
Spíše pracovně. Na dovolené jsem nikde nebyl, ale nestěžuji si. Baví mě to, co dělám. Myslím si, že někam vyrazím, až tady bude zima.

-red-

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí