Kladenské divadlo hledá uměleckého šéfa

Městské divadlo Kladno prostřednictvím výběrového řízení vyhlásilo konkurz na pozici uměleckého šéfa. 

Současný umělecký šéf Jaroslav Slánský k poslednímu říjnu na této pozici končí. Výpověď podal na začátku září jako nesouhlas s jmenováním současné jednatelky divadla Ireny Žantovské, která vystřídala oblíbeného a úspěšného jednatele Jana Krafku. 

Žádosti uchazečů musí obsahovat kromě základních údajů například koncepci řízení uměleckého souboru činohry a nástin dramaturgického plánu s výhledem tří sezon. Úvahu o poslání činoherního souboru v konkrétních regionálních podmínkách. Motivační dopis. Podmínkou je praxe v divadle minimálně po dobu pěti let, vysokoškolské vzdělání v oboru dramatických umění. Tedy to, co podle některých svědků údajně Irena Žantovská v době jmenování radou města nepředložila. Předpokládaný termín nástupu je první leden 2020 nebo po vzájemné dohodě. Jméno nového uměleckého šéfa by mělo být známé zhruba v polovině prosince. 

Zpráva jako obvykle spustila na sociálních sítích bohatou diskuzi. Z ní vybíráme:

Martin A.: A ejhle, jaká doba na podání přihlášek u jednatele měsíc a tady až do prosince. A tím to jen potvrzení učelové výběrové řízení od neodborníku z radnice. Blahopřeji k takové manipulaci. 

Simona F.: To ta 105. divadelní sezóna hezky začíná?! Schopné lidi vyházet nebo práci tak znechutit, že nechtějí spolupracovat a nyni likvidátorka hledá sobě rovného, ale až po půl roce ... to je rychlost!!!

David R.: Docentka Žantovská Ph.D. to zajisté jako zkušená divadelní harcovnice, za kterou nezůstalo nic než samé úspěchy, zvládne sama a výběrové řízení je tedy zbytečné. Irena na Hrad!!!

Olga M.: Proč Doc. Žantovská vypisuje výběrové řízení ? Vždyť ona je tak schopná, když se všude tolik sama chválí, že to zvládne sama!

Richard M.: No nemám strach, on už se nějaký ten kamarádíček v záloze vždy najde.

Ivan K.: Doufám, že soubor bude také sám aktivní a někoho vhodného kvalitního sám požádá, aby se VŘ zúčastnil. To může vést k dobrému výsledku.

Tom V. H.: Ti, které bychom rádi, za této situace o tom ani neuvažují. A já se nedivím.

-red-


Počasí Kladno

Předpověď počasí