Hutník uvádí Amnestii

Svobodu si nezaslouží každý. To je motto emotivního snímku Amnestie. Na plátna kin se s ním dostává největší vzpoura ve vězeňské historii Československa. Kladenské kino Hutník promítne Amnestii dnes v premiéře od 17.45 hodin. 

Spolu s ní i příběh, který odráží obrovské a rychlé změny po revoluci v roce 1989. Film jde do kin jako příspěvek k výročí sametové revoluce, na události a dramatickou dobu se ale dívá jinak, než by mohli diváci očekávat. Rozsáhlé amnestie prezidenta Václava Havla ze zimy 1990 se řady těžkých zločinců v leopoldovské věznici netýkaly. Ti se proto vzbouřili a na téměř dva týdny celou věznici obsadili. Oblast věznice se změnila na válečnou zónu a ukončit ji musela až policie a speciální jednotky s využitím vojenské techniky. 

„Je konec 80. let, doba nebývalých změn a jeden zloděj, ambiciózní manželská dvojice, mladá manipulátorka a vězněný disident se zapletou do událostí, které oproti označení revoluce jako sametové nebyly tak sametově hebké, čisté a nevinné,“ říká k Amnestii režisér Jonáš Karásek. Film se z části natáčel přímo v autentickém prostředí Leopoldova, stejně jako ve věznici v Mladé Boleslavi, točilo se i v Praze v Národním divadle nebo v bytě Václava Havla. Výrazná část filmu vznikala na Slovensku. 

Hrají: Juraj Bača, Natália Germani, Aňa Geislerová, Marek Vašut, Marek Majeský, Gregor Hološka, Jana Oľhová, Roman Luknár, Norbert Lichý a další.

Na snímek lze v Kladně jít také zítra od 17.30 a ve středu od 20.00 hodin.

-red-

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí