Muzikál Spamalot v Kladně skončí dřív než začne?

Na hraně ostudy a průšvihu, možná i dojde na souboj právníků. To je vize neuskutečněného a nasmlouvaného muzikálu Spamalot v Městském divadle Kladno. 

Scénograf Hugo Tron Čačko v těchto dnech na sociálních sítích vyvěsil veřejný dopis ke stavu Spamalotu. Mimo jiné v něm uvádí:

Nedá mi nereagovat na lživá tvrzení, která se po divadle a jeho okolí jistě nejeden z vás dozvídá. Paní jednatelka tvrdí, že všechny podklady pro vznik Spamalotu jsou vykomunikované a nic nebrání vzniku této velkolepé muzikální podívané, ale lže! Jedinkrát pí. jednatelka nezvedla telefon a jedinkrát jsme se nedomluvili na postupech vzniku inscenace. Spamalot byl předán a rozdělán již před létem, následně po všech situacích v divadle zastaven, premiéra zrušená/nebo posunuta, jak tomu říká přímo pí. jednatelka. 

Již teď vím, že jsem od konce února do konce března mimo Evropu. Takže datum premiéry na konci března je opravdu nereálné, protože celý březen se odehrají technické a kostýmní zkoušky. Každý herec kromě herce, který hraje Artuše, hraje ještě další 3 až 4 postavy. Vzhledem k tomu, že se mnou jako výtvarníkem nikdo nepodepsal smlouvu novou - nebo dodatek, jak říká pí. jednatelka, ani nekonzultoval termíny, tak se nemohu a ani nechci účastnit dalších lží ve směru k lidem, kterých si profesně a osobně vážím. 

Jsem ale značně znechucen a již dál nechci mít nic společného s jednáním tohoto typu. Je mi ouzko a smutno. Na Spamalot jsem se těšil, to už ale také neplatí. S úctou k vám milí přátelé!

MgA. Jozef Hugo Čačko".

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí