Divadelní Sen noci svatojánské bude v zahradě

Vedení Městského divadla Kladno v těchto dnech rozhodlo o posledním představení současné sezony. Bude jím společný projekt hlavní kladenské scény a Divadla Lampion, komedie Williama Shakespeara Sen noci svatojánské.

V Městském divadle Kladno nahradí původně plánovanou inscenaci Milada a Ludmila a v Lampionu nahradí inscenaci Mluvící balík. Sen noci svatojánské vrátí diváky do kladenské Zámecké zahrady, která poslouží jako kulisa. V příští sezoně bude hra uváděna pod střechou v rámci repertoáru Městského divadla Kladno. 
Komedie Sen noci svatojánské vypráví o čarovné noci, která spojuje i rozdělí svět lidí a elfů, aby je nakonec znovu svedla dohromady. Athénský král Théseus a krásná Hippolyta, král elfů Oberon s královnou Titánií, všudypřítomný Puk, skupinka řemeslníků zkoušející komedii o osudové lásce a čtveřice milenců, kteří ji právě prožívají. Tak začíná hra o lásce a jejích bláznivých proměnách, která si nachází své vděčné diváky napříč staletími…
Režie se ujme nový umělecký šéf Martin Vokoun, dramaturgicky text připraví Matouš Danzer a Marek Hladký, autorkou výpravy bude výtvarnice Adéla Kostňáková, hudbu k představení složí Zdeněk Dočekal a pohybovou spolupráci zajistí Barbora Brandejsová. V inscenaci bude účinkovat téměř celé osazenstvo souborů Městského divadla Kladno a Divadla Lampion. Premiéra je plánována na 13. června.
-red-

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí