Otevřené vyjádření herce Slánského k etickému kodexu divadla

Jaroslav Slánský (na snímku s bývalou kolegyní Kristýnou Čepkovou) do konec loňské sezony působil v Městském divadle Kladno nejen jako herec, ale i v pozici uměleckého šéfa. V současné době dohrává jako host v některých rolích tuto sezonu.

Také jeho se svým způsobem dotýká nový etický kodex kladenského divadla. K textu kodexu se otevřeně vyjádřil na sociálních sítích:

Odešel jsem dobrovolně z kladenského divadla. Nekomentuji oficiálně 6 měsíců nic, protože nechci škodit tomuto divadlu, fandím mu i nadále, přeju vše hezké Martinovi Vokounovi a všem zaměstnancům a budu moc rád, když se mu bude dále dařit! Přehlížím s nadhledem vše, co se tam děje, ale tento pseudoprávnický kodex mě opravdu nasral. Pokud se Dan Jiránek, Lukáš Hanes a další směšní radní neumí smířit se svými pinďoury a dávají podepsat tuto kravinu, protože nemají respekt a musí si ho vydobýt, je mi jich líto. Mám posledních několik představení na Kladně. Pokud mi to někdo dá k podpisu, už se, milí diváci, neuvidíme. Pár věcí je tam spravně, ale duch celého paskvilu je špatný. Mimochodem se bojím své kolegyni dívat déle během představení do očí, abych dalších pár let neseděl v chládku. Doufám, že této koalici zbývá rok - maximálně dva. Kladno mám moc rád, byl jsem tu spoustu let, ale těším se na den, kdy tihle totální primitivové - Melčová, Černý, Hanes, Kutil, Chvojka a spol., kteří v životě nic nedokázali a nic nedokážou dál, půjdou do prdele!!! Těším se, až pokrytci a prospěcháři Dan Jiránek, Robin Tesárek a komouš Šubrt už nebudou nikoho zajímat. Prosím uměleckého šéfa - nemohu o to žádat politickou kobětu Irenu Žantovskou - ať za divadlo padne a zastává především volnost divadla před primitivy z Rady města, kteří jsou tam omylem a nikdy už nedostanou lepší místo, než dřepět v radě a předstírat, jak jim jde o Kladno. Tady jde o přežití divadla, ne o čtyři nebo pět inscenací. Tito politici někdy skončí a nebudou Kladnu a divadlu škodit, doufám! Proto, prosím, ať vydržíte, milované divadlo!
Mimochodem je zázrak, že v Parlamentích listech - braku všech braků - se o Danovi Jiránkovi začalo psát po změně jednatelů v kladenských divadlech jen pozitivně. Jen tak dál, Dane, s Petrem Žantovským! Seš fakt rovný člověk!

-red-

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí