V neděli zazpívá v Kladně sopranistka Miriam Čížková

Známá plzeňská sopranistka Miriam Čížková se po letech strávených vystupováním v zahraničí (především v Německu a skandinávských zemích) a po několikaleté pauze znovu vrhla do pilné práce a začala opět veřejně vystupovat. Její koncertní turné nevynechá ani Kladno.

Již 2. prosince zazpívala jako host na benefiční akci z. s. Bona mente 2018. Na této dobročinné akci ale především představila své dětské svěřence z hudební školičky Svět kvítek, kterou založila na podzim tohoto roku. A nutno podotknout, že pod jejím vedením Svět kvítek opravdu krásně a rychle vzkvétá. Následně pak vystoupila 6. prosince spolu s basbarytonistou Rostislavem Florianem a klavíristou Štěpánem Slavíkem v jáchymovském hotelu Radium Palace. A to je teprve začátek. Následovat budou další prosincové koncerty. Namátkou můžeme jmenovat například ty v západočeských lázních - Mariánských či Františkových. 20. prosince v plzeňském KD Šeříkovka pak opět vystoupí jako host koncertu „Jéčko dětem“. I tady předvedou své umění malí šikulové z její hudební školičky Svět kvítek.  

Vrcholem prosincových vystoupení jsou ovšem tři adventní koncerty. První se uskuteční již v sobotu 8. prosince od 19.00 hodin ve Smetanově sále v Sušici, kde vystoupí spolu s další milou a sympatickou sopranistkou Natálií Šmausovou. 

Další adventní koncert proběhne hned následující den -  v neděli 9. prosince od 17.00 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Kladně, kde jejím pěveckým partnerem bude opět Rostislav Florian. 

Vrcholem adventních koncertů pak bude koncert v Plzni, který se pořádá ve středu 12. prosince od 19.00 hodin v kostele evangelické církve v Němejcově ulici. Na tomto velkém, téměř dvouhodinovém koncertu, se představí nejen ona a Rostislav Florian, ale svým pěveckým uměním se opět pochlubí Svět kvítek. A nesmíme také zapomenout na hosta tohoto slavnostního koncertu, jímž je mladý a nadějný zpěvák Martin Hujas. Všechny tyto adventní koncerty doprovází na varhany a klavír zkušený hudebník Štěpán Slavík. 

Další informace k interpretům i adventním koncertům naleznete na www.luckyartagency.cz 

-red-

 

 

 

 

 

 

 

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí