Učitel Padevět zatančí ve finále StarDance

Dnes je velký den nejen pro tři finálové dvojice show StarDance, ale také pro všechny další postupně vyřazené páry letošního ročníku populární soutěže České televize. Mezi těmi, kdo se dnes s diváky rozloučí, je rovněž kladenský učitel a tanečník Michal Padevět s taneční partnerkou Danielou Šinkorovou. 

Co v sobě prožíváte tento den? Sám jste v předešlém ročníku byl finalistou...
Jako finalista jsem v tento den cítil už velkou únavu. Tenkrát si moje partnerka Jana Plodková v týdnu před finále zlomila ruku a počítali jsme s tím, že třeba ani tančit nebudeme. Ale nakonec jsme zabojovali, ovšem měl jsem tušení, že skončíme třetí, což se také stalo (usmívá se). Vzpomínám na to moc rád. Teď jsme potrénovali na svým způsobem exhibiční vystoupení v rámci doprovodného programu finalistů. Ta únava finalisty tentokrát u mne není příliš velká. 

Myslel jste si u některé dvojice, že se do finále určitě dostane a není tam?
Myslel jsem si to o nás (směje se). Daniela totiž tančila velmi dobře. Kdo by se mohl podle mne dostat do finále jsem během soutěže netipoval. Ani kdo by tam být neměl. Rozhodují diváci a ti to často vidí úplně jinak.  

S Danielou jste se, předpokládám, tento týden neulívali...
Kdepak. Trénovali jsme tanec i choreografii. Na několik dnů jsme se vrátili do přípravného procesu. Máme za sebou akci v Centru Paraple, tančili jsme spolu ve Staňkově u Domažlic a pro firmu ze Slaného. Do Vánoc ovšem jen dnešní StarDance.

Čeká vás v novém roce hodně plesů?
Hodně a po celé republice. Až do dubna prakticky čtyřikrát do měsíce. 

Viděl jsem v minulých dnech, že jste navázal v Sokole na své Tančírny. Jste s nimi spokojený?
V tuhle chvíli si nejsem jistý, že budou pokračovat. Kdyby ano, musím Tančírnu nastavit trochu jinak než dosud. 

-red-

dancemichael

Michal s Danielou v Centru Paraple


Počasí Kladno

Předpověď počasí