Premiéra Hry, která se zvrtla se blíží

Inscenaci podle Henryho Lewise, Jonathana Sayera a Henryho Shieldse Hra, která se zvrtla uvede Městské divadlo Kladno (MDK) s Mischief Worldwide Ltd., The Mischief Theatre Production, a to v české premiéře, už tuto sobotu večer. 

Hra, která se zvrtla je bláznivou komedií o nelehkém inscenování pravé anglické detektivky. Objevuje nebývale vtipné možnosti divadla na divadle. 

„Fenomén jménem Hra, která se zvrtla se zrodil v roce 2012 v Londýně. Tři spolužáci, později zakladatelé veleúspěšného Mischief Theatre, kteří spolu studovali herectví na londýnské akademii, společně vymysleli a nazkoušeli skutečnou bombu. Stvořili originální divadelní frašku založenou na nekonečné sérii nešťastných příhod a trapasů, které se mohou přihodit snad jen během divadelního představení. To, co známe třeba z Fraynovy slavné komedie Bez roucha (Za scénou) je zde znásobeno a dovedeno ad absurdum. Zároveň jde o „nechtěnou parodii“ klasické anglické detektivky ve stylu Agathy Christie, kterou ovšem samotní herci berou smrtelně vážně a lpí na všech nazkoušených detailech, ač jim osud hází klacky pod nohy prakticky po celé představení. Tento střet vážnosti a groteskní komiky považuji na celé hře za vůbec nejvtipnější," říká Kristýna Čepková, dramaturgyně MDK, a pokračuje: "Není divu, že se Hra, která se zvrtla stala celosvětovým diváckým hitem, posbírala několik prestižních cen, byla přeložena do více než dvaceti jazyků a dosáhla rekordních úspěchů jak na West Endu, tak na Broadwayi. Kladenské divadlo bude první, které hru uvede u nás.“ 

Hrají: Kristína Sitková, Ondřej Volejník, Matěj Vejdělek, Jan Krafka, Tomáš V. Hron, Michal Maléř, Jiří Š. Hájek a Vladímíra Benoni.

-red-

zvrtplakat


Počasí Kladno

Předpověď počasí