Jaké akce nabízí městská knihovna v Kladně?

Únorové akce v Městské knihovně Kladno - vyberete si tu svou?

20. 2. od 16:30 hod. BROŽOVÁNÍ - Výroba látkových broží
Jak dát další šanci oděvním materiálům, které nelze recyklovat? A jak změnit oděv, který plánujete vyřadit? Zkuste vyrobit brož. Oddálíte nesnadnou recyklaci textilu, nezahltíte třídírny a ještě budete omračovat okolí svou kreativitou! Materiál k dispozici. Vhodné pro jednotlivce i rodiny.
VSTUP ZDARMA. Rez. míst na tel. 312258914.

 

26. 2. od 9:30 hod. DOPOLEDNE PRO MAMINKY S DĚTMI
Chcete strávit dopoledne v inspirativním prostředí knihovny? Vnímáte knihovnu také jako místo setkávání s prostorem pro kreativní činnost? Zúčastněte se pravidelných setkávání maminek a dětí v dětském oddělení na Sítné.
Součástí každého kreativního dopoledne bude mimo jiné četba, tvoření společně s dětmi, možnost seznámení se s dětským fondem literatury a další zábavná témata na podporu rozvoje dětské kreativity i čtenářské gramotnosti. Program je vhodný pro děti od 2 do 5 let.
VSTUP ZDARMA. Rezervace míst na tel. 312 258 913.

 

27. 2. od 10:00 hod. LEKCE TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI - Mozek se vybarvuje
Další z celoročního cyklu přednášek na téma trénování paměti. Přijďte sami sebe přesvědčit, že váš mozek je v mnohem lepší kondici, než jste si mysleli!
A pokud přesto budete vy sami cítit nějaké rezervy, můžete prakticky využít nově nabyté znalosti - mnemotechniky pro lepší vštípení, posílit to, co brání zapomínání a zkrotit krátkodobou paměť. Hodinu vede akreditovaná trenérka ČSTPMJ. VSTUP ZDARMA. Rezervace míst na 312 258 914

 

28. 2.od 18:00 hod. KOLOBĚŽKOU PO ASII - Marek Jelínek
Cestovatel, fotograf, hudebník a dobrodruh Marek Jelínek přejel loni za 7 měsíců Asii. Ujel téměř 8000 kilometrů, prošoupal dvoje boty, několikrát chtěl cestu vzdát - naposledy při "nekonečné jízdě automyčkou" jak nazývá třítýdenní monzunové období. Ale skončit pouhých tři tisíce kilometrů před cílem?
Mangrovové lesy, indický provoz, 90 % vlhkost a rodilý Kolíňan, který většinu cesty vyvrací omyl, že opravdu není z Bangladéše a jeho povoz není na baterky. 
Pár dní před začátkem cesty vznikl také projekt Dobroběžka. Velký virtuální závod, kde se načítají finanční dary, které pak organizace Adra použije na provoz školy, jídlo a léky pro děti.

VSTUP ZDARMA. Rezervace míst na tel. 312 258 914.

-red-


Počasí Kladno

Předpověď počasí