Děkuji za optání, jsem hlupákem a mám se dobře

Spoustu věcí na tomhle světě nedostatečně chápu. Přitom jsem pro současnost současně dostatečně vybaven dokonalými rádci.

Mám chytrý telefon s chytrou nabíječkou, na zápěstí chytré hodinky, velmi chytrou telku a ve vlastní zemi chytrou karanténu. Přes mou chytrou apku můžu mít chytrou ledničku, na dveřích chytrý zámek a v útrobách chytré potraviny. Stále více však trpím pocitem osamělého cestujícího na nádraží po odjezdu všech chytrých vlaků. I mně ta mrcha ujela. Nevadí, čekám na další. Jen se bojím, že když nemusím mít na obličejních otvorech tu roušku, každý pozná z mého ksichtu, že jsem to já, pravý český hloupý Jirka.
Nechápu, proč je vlivem nekonečných dešťů a bouří katastrofální sucho, které ničí úrodu nadměrným množstvím vody. Dlouhým vedení se ke mně ještě nedostalo vysvětlení, proč jsme si během sto dnů totálně zničili hospodářství a teď se musíme zadlužit. Fofrem do dovolených, abychom si mohli užít prázdniny s potomky. Čeká nás prý peklo na silnicích. Peklo v kempech, peklo na hranicích, peklo, kam se podíváš.
Jsou spousty věcí, které ještě nevím, a tak o nich jako pravověrný hlupák přemýšlím. Teď kupříkladu, jestli do budoucna bude pro nás pro všechny v téhle zemi dost žita.

Jiří Hokův


Počasí Kladno

Předpověď počasí