Ředitel SAMK František Bureš: Bazény zatím zůstanou pro širší veřejnost zavřené

S ředitelem Sportovních areálů města Kladna (SAMK) Františkem Burešem jsme si povídali o ztrátách na městských bazénech i o chuti veřejnosti sportovat.

Kam všude sportovce v městských areálech od čtvrtka pustíte?
Ve čtvrtek se Sportovní areály až na bazény a Aquapark vrátí do svého běžného režimu. Naplno otevřeme sportoviště na Sletišti, tenisové haly a saunu. Led na zimním stadionu mají v pronájmu Rytíři a záleží na nich, po dohodě s ředitelem Josefem Poláčkem a hygieniky, v jakém režimu budou ledy využívané. Do Aquaparku a do bazénu v Norské ulici zatím veřejnost nepustíme. Hlavní bazén začnou naplno využívat závodní plavci a v Norské vyplní hodiny na bazénu baby klubem.

Vznikly na městských bazénech kvůli nucenému uzavření velké ekonomické ztráty?
Naštěstí minimální. A to hlavně díky našemu zaměstnanci, odborníkovi přes bazény, panu Štěpánovi. Ten přesně vypočítal, co je nutné udělat, aby se ztráty držely na nezbytně nutných hodnotách. Vodu pro plavce začínáme temperovat. Kromě minimalizování ztrát jsme pauzu v provozu využili k modernizaci vyvíječů páry v Aquparku. Technicky jsou městské bazény v pořádku.

Myslíte si, že se do čtvrtka změní nařízení o sportování v rouškách?
Doufám v to. Chápu nařízení, že se uvnitř může najednou sejít pouze deset sportujících amatérů. Jen roušky při plnohodnotném sportování budou hodně překážet. Když ale toto nařízení zůstane, nezbude, než ho na městských sportovištích dodržovat.

Máte poznatky, že bude o sportoviště enormní zájem, nebo spíše budou málo využívaná, protože se lidé třeba bojí hromadně sportovat?
Očekáváme enormní zájem. Vycházíme z obsazenosti našich sportovišť, která jsme v minulých dnech otevřeli. Lidé mají hlad po sportu a my se těšíme, že je uspokojíme.

Jan Murárik

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí