Kladno hází připravilo netradiční dálkařskou podívanou

Již v sobotu to na Sletišti vypukne. Mezinárodní atletický mítink Kladno hází a Kladenské memoriály je tady a v letošním roce připravil i jednu hodně netradiční novinku v podobě soutěže ve skoku dalekém. 

Tato soutěž nebyla vypsána pro širší atletickou veřejnou, ale omezila se pouze na osmero pozvaných sportovců. Konkrétně se jedná o čtveřici mužů a čtveřici žen. Principem bude týmový souboj smíšených dvojic, přičemž vítězství na svou stranu strhne ten pár, který se svými výkony v kladenském závodě nejvíce přiblíží vlastním osobním rekordům.

Tento neobvyklý způsob hodnocení závodníků má za cíl zatraktivnit pro diváky i závodníky celou soutěž. Šanci na vítězství tak má v podstatě kterákoliv dvojice, která předvede výkon co nejvyrovnanější svému dosavadnímu maximu. A pro ještě větší zvýšení atraktivity si pořadatelé na Sletiště pozvali opravdu špičkové atlety.

Absolutně nejzářivější hvězdou dálkařského sektoru bude Peruánka Paola Mautino (na snímku). Se svým osobním rekordem ,,ďábelských“ 666 centimetrů se řadí do celosvětové špičky. Jen o malý kousek za ní zaostává další účastnice, kterou se podařilo do Kladna zlákat. Tou je Lotyška Mara Griva, která už dokázal doletět 659 cm daleko. V klubu šestimetrových je také třetí účastnice kladenské soutěže, Polka Joanna Kurylo. České barvy bude na Sletišti hájit Nikola Čejchanová.

Do soutěže je připravena i čtveřice mužů. Z Velké Británie do Kladna dorazí Feron Sayers, který už dokázal doletět za osmi metrovou hranici. Turecko přijede reprezentovat Muammer Demir, polské barvy zase Mateusz Jopek. Stejně jako v soutěži žen budou mít i muži své domácí zastoupení. Český pár bude zastupovat Jakub Rusek.

Skok do dálky by měl být zajímavým doplněním už tak skvěle obsazeného mítinku. Kladno hází a Kladenské memoriály se blíží a tento svátek atletiky by si neměl nechat ujít žádný sportovní fanoušek.

-kub-

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí