Pivní maraton je minulostí. Atleti vítěze tají...

Tradiční a velmi populární kladenský Bernard pivní maraton je odběhnutý i vypitý. Hrdly závodníků či závodnic při 22. ročníku protekly desítky piv, ovšem vítěz veřejnosti zůstal utajen.

Organizátoři, Sdružení přátel atletiky, výsledky médiím nesdělili ani je nevyvěsili na sociálních sítích. Ze závodu tak zatím zůstaly jen fotografie statečných účastníků. 

Pivní maraton se běží na atletické dráze Sletiště a ve stručnosti spočívá v uběhnutí jednoho kilometru, poté vypití čtyř desetistupňových piv, po čemž následuje uběhnutí vzdálenosti jednoho kilometru a sto devadesáti pěti metrů.Což napodobuje skutečnou maratónskou trať, která měří 42 kilometrů 195 metrů. Piva se pijí v takzvaném depu, kde závodník nesmí ze sebe vyloučit žádnou tekutinu. "Jeden z účastníků si odplivl a byl okamžitě diskvalifikován," uvedl rozhodčí Jiří Klesnil.Po vypití čtyř půllitrových lahví vyběhne z depa a může začít s vylučováním. Traťový rekord v mužské kategorii je 10.48 minut, u žen, které zdolávají poloviční "trať", je nejlepší čas na hodnotě 5.22 minut. Čas nutný k vypití piv stanoven není a závodu se nesmí zúčastnit osoba mladší osmnácti let. Letošní maraton zdolávalo 48 mužů a 15 žen.

-red-

marazavodniky

Závodníky sužovaly pražící paprsky slunce

marazavody

Závody jsou už dlouhá léta populární

maravzit

Vzít za to uměly i závodnice...

maraprvni

První kolo bylo v pohodě...

marajirku

Jirku Klesnila bralo lýtko

maravykony

Výkony bylo nutné zapsat do historie

maraceny

Ceny pro nejlepší

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí