Kladenská atletika je ve finále!

Oba kladenské týmy atletického klubu Tepo, ženy i muži, se probojovaly do finále mistrovství republiky! Mnozí odborníci přitom čekali propad do baráže extraligy...

"Přiznávám se, že když jsem si před tímhle extraligovým kolem propočítal různé možnosti naší konkurence, viděl jsem u obou týmů spíše boj o to, abychom nespadli do baráže a nebojovali o udržení extraligy. Můj černý scénář se naštěstí nenaplnil," říká šéf klubu Jiří Klesnil. 

Z osmi klubů v obou extraligových tabulkách skončili ženy i muži na pátém postupovém místě. Za muži skončily Plzeň, Pardubice a Olomouc, za ženami pražský Olymp, Vítkovice a také Olomouc. Z kladenských závodníků zaujal v hodu diskem nejlepším českým výkonem letošního roku Tomáš Voňavka (63,53 m.), druhým místem v chůzi Vít Hlaváč, Nikola Pöschlová vyhrála skok o tyči, Eliška Staňková disk a Lada Vondrová sprint na 200 metrů. 

O medaile z mistrovství republiky si to šest nejlepších českých klubů žen a mužů rozdá sedmého a osmého září v Hodoníně. "Tam už bude absolutní česká špička. V tomhle kole ještě chyběli například atleti z Diamantové ligy. V Hodoníně uvidíme všechny a třeba překvapíme," dodává s úsměvem bývalý vynikající běžec. "Já věřím, že ve finále dokážeme podat ještě lepší výkony," doplnila populární trenérka Hana Větrovcová. 

Jan Murárik


Počasí Kladno

Předpověď počasí