Kanonáda Radka Šikoly. Restart, jak se patří

Zažil s Kladnem slávu kolem prvních postupů do nejvyšší soutěže. Bývalý kapitán z kladenského klubu nezmizel ani po skončení vrcholové kariéry. Radek Šikola (31) kromě hraní za rezervní tým sleduje každý zápas Kanonýrů a píše pro vás své postřehy.

Zasvěcení již vědí, že kladenský florbal prošel v posledních měsících mohutnou transformací na všech myslitelných frontách. Vše odstartoval příchod věhlasného trenéra a manažera Jana Pazdery, následovala brutální čistka stávajícího kádru, příchod nových hráčů, nových funkcionářů, nové logo, nové dresy, nový web, nová výzdoba domácí haly… Přeživší mohli být rádi, že si udrželi stávající partnerky.

Ale aby předchozí řádky nevyzněly posměšně, musím se vší vážností uznat, že tyto razantní zásahy do zaběhlých pořádků vítám a dalo by se říci, že jsem i nepatrně nadšen. Kladenští Kanonýři totiž v nedávných letech viditelně přešlapovali na místě a ne a ne objevit cestu, po které se vydat. Je patrné, že tomu je teď konec. Svůj jasný řád dostaly všechny oblasti, od marketingu přes herní projev až po způsob, jakým uklízečka vymetá smetí ze šatny.

Kromě výrazného a na první pohled zřetelného posunu v prezentaci klubu navenek jsou výsledky vidět už i na hřišti. Kanonýři dokázali postoupit ze skupinové fáze poháru, když za sebou nechali bronzový tým loňské sezony pražskou Spartu a konkurenta o postup do superligy z Karlových Varů. Povedený počin hned na úvod nové cesty.

Aktuální soupiska budí v prvoligových podmínkách hrůzu, složení přesilovkové formace by mohlo závidět hned několik superligových celků. Zatím poslední ostrý test přišel v úvodním zápase 1. ligy, ve kterém kladenští florbalisté hostili loni superligové Brno. Jihomoravané sice utrpěli velmi přijatelnou prohru 4:6, na hřišti to ovšem byla docela jiná pohádka. Kanonýři dominovali prakticky v každé myslitelné herní činnosti. O nepříliš výrazném výsledku rozhodlo především několik Brnem potrestaných chyb a fakt, že ne všechny herní prvky, které kladenští hráči poslední měsíce drilují, jsou dotaženy do uspokojivé fáze. Za to se ale lze na hráče jen těžko hněvat, ten nával nových věcí je v současnosti skutečně enormní. 

Kanonýři dali hned v úvodu sezony hlasitý vzkaz největším očekávaným konkurentům o postup do nejvyšší soutěže. Ještě ve skupině poháru porazili Karlovy Vary 10:7 a nyní brněnské Bulldogs 6:4. Věřím, že se letos máme na co těšit.

 

Radek Šikola

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí