Chystáte se do posilovny? Připravte se na následující…

Ode dneška může veřejnost navštěvovat fitness centra i malé posilovny. V uzavřeném prostoru se ale nebudou klienti těchto zařízení moct volně nadechnout. 

Provozovatelé by podle stanov ministerstva zdravotnictví měli každému cvičenci zaručit „samotu“ na každých deseti metrech čtverečních, nebo alespoň dvoumetrováýodstup od další cvičící osoby. Osobní trenér má výjimku… V menších posilovnách se nemusíte pro zaplněný prostor cvičenci k vlastnímu posilování ani dostat. Objednávání na určité hodiny si patrně každá posilovna zařídí podle možností. Počítejte s tím, že se nevysprchujete, nepřevléknete a někde zřejmě ani nedojdete na toaletu. Největší překážkou příjemnému pocitu ze sportování se u většiny klientů fitness center stane povinnost sportovat s rouškou přes dýchací cesty. Před zahájením cvičení i po něm stanovilo ministerstvo povinnost vydezinfikovat si ruce.
Dezinfekci musí provozovatel sportoviště zajistit po každém cvičení klienta. Z to vyplývá, že vaše cvičení se buď výrazně zkrátí, nebo protáhne. V sálech pro skupinová cvičení se uskuteční lekce bez osobního kontaktu, vzdálenost mezi cvičícími nejméně dva metry, maximální počet osm cvičících s jedním trenérem. Mezi jednotlivými lekcemi je povinnost uklidit, vyvětrat a vydezinfikovat prostor sálu. Podle odborníků jsou pro cvičení nejvhodnější a nejpříjemnější chirurgické roušky.

-red-

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí