Dubí otočilo zápas

V 9. kole okresního přeboru porazil SK Slovan Dubí Viktorii Černuc 4:2 (3:2).

Ve velmi důležitém utkání se na Vysokém představil též nováček okresního přeboru, a to Černuc. Hosté měli o tři body víc než domácí, tak se tudíž hrálo o „šest“ bodíků. Začátek utkání nevyšel domácím podle představ, i když první střelu měl na svědomí Stehlík, který mířil nad hostující svatyni. V 7. minutě zazmatkovala dubská obrana, ale Strachota míč směřující za záda bezmocného Tutky vyhlavičkoval. O minutu později se už hráči Viktorie radovali, když se prosadili střelou na hranici velkého čtverce - 0:1. Ve 12. minutě byl faulovaný Stehlík, ale následný přímý kop umístil Větrovec vedle tyče. Ke smůle domácích musel být faulovaný Stehlík okamžitě střídán pro zranění kolene. Ve 24. minutě se po chybě hostující obrany prosadil Větrovec - 1:1. Ve 33. minutě se objevil v šanci Bán, ale svého přítele Větráka nenapodobil, noha letěla, leč míč neletěl, upláchl. Ve 42. minutě se po samostatném úniku prosadil dobře pracující Bednář, když zkušeně zavěsil kolem padajícího brankáře - 2:1. Ve 44. minutě se k trestnému kopu postavil J. Duda a míč posadil na Slezáka - 3:1. Hned vzápětí kopali hosté rohový kop, míč byl asi moc hopsající, poněvadž ho nedokázali Dubáci bezpečně odkopnout, aby nakonec skončil v síti - 3:2.

Ve druhé půli se domácí tým soustředil na obranu, později se ukázalo, že to byla dobrá taktika. Defenziva fungovala dobře a spolehlivě. Dubáci nepouštěli hosty do šancí, ba naopak hrozili nebezpečnými kontry. V 64. minutě se ve velké šanci neprosadil Nafta, když si se zakončením vůbec nepotykal. Chuť svojí i domácích fans si spravil o stodvacet vteřin později, když bezpečně proměnil pokutový kop - 4:2. V 76. minutě se dostal sám před hostujícího brankáře znovu Nafta, ale asi mu gól z penalty stačil, tak míč sportovně odevzdal do náruče překvapeného gólmana. Poté už se zápas pouze dohrával.

Sestava Dubí: Tutka - Strachota, Duda, J. Vimr, Bán, Větrovec, Stehlík, Slezák, Bednář, Nachtigal, Tony

Střídání domácích: 12. min. Stehlík-Kníže, 70.min. Strachota-Duda R., 82. Tony-Řepa, 87. Větrovec-Konrád