Lapákem se běžela desítka

Lesní Běh Lapákem přilákal na start přes 140 závodníků. Trať dlouhou deset kilometrů nejlépe zvládl Jakub Schoř.

Závodníci do 35. ročníku závodu vyběhli ze Sletiště do přilehlého lesoparku, ze kterého se po absolvování tří okruhů vraceli zpět do místa startu. Stylem start-cíl se s tratí v čase 34:14 minuty nejlépe vypořádal Jakub Schoř ze Sokola Unhošt, na druhém místě doběhl jeho oddílový kolega Tomáš Pucholt (čas 35:33), s minutovým odstupem si třetí místo vybojoval Petr Havlásek (Maratón klub Kladno). Nejrychlejší žena, Gabriela Raková, v cíli dosáhla času 41:18 minuty, druhá doběhla Martina Bradáčová (43:25), obě z Maratón klubu Kladno, třetí proťala cílovou pásku Natálie Dobrovodská, závodnice AC TEPO Kladno (čas 44:56).

Milovníky delších tratí nyní čeká 6. ročník Kalspotkrosu, závodu na 6,2 km, který se běží v sobotu 20. května od 15.00 hodin z fotbalového hřiště v Kamenných Žehrovicích. Podrobné výsledky z Běhu Lapákem, informace ke Kalspotkrosu a dalším závodům najdete na www.maratonkladno.cz