Květinky opět bodovaly!

Minulý týden se konal v chorvatské Crikvenici již 12. ročník Mistrovství Evropy v mažoretkovém sportu. Návštěvníci a fanoušci tak měli možnost sledovat sestavy mažoretek z různých koutů Evropy a porovnávat jejich různorodá zpracování.

Nejpočetnější výpravou byla letos na evropském šampionátu česká reprezentace a nechyběly ani kladenské mažoretky Květinky. 

Děvčata nechtěla ponechat nic náhodě a do dějiště evropského šampionátu přijela už o pár dní dříve, aby se řádně připravila na čtyřdenní soutěžní maraton. První soutěžní den startovaly Květinky v seniorské kategorii s náčiním pom-pom, kde si se svojí nápaditou choreografií na téma "ROBOTI" vybojovaly titul Mistra Evropy.

I juniorky prošly dlouhou cestou kvalifikačním i finálovým kolem, ze kterého se také probojovaly na soutěž vysoké úrovně. Ve své náročné choreografii využily jak náčiní baton (hůlka), tak i pompon (třásně) spolu s tanečními a gymnastickými prvky. Staly se tak pátou nejlepší skupinou Evropy.

Seniorky předvedly i svojí ladnost a ženskost ve své druhé sestavě, která byla v duchu "ROCKU", za kterou byly porotou oceněny 7. místem.

V srpnu čeká děvčata soustředění, kde se budou pilně připravovat na mistrovství světa.

- bam -

kvetinky2


Počasí Kladno

Předpověď počasí