Hotovo! Hokejbalová aréna voní novotou

Kladenští hokejbalisté dostali od města zbrusu nové hřiště. V současné době se po něm prohání s hokejkami mládež v rámci akce Léto kladenských dětí.

Po více než patnácti letech se hokejbalisté dočkali nového hřiště. Jestliže při svém vzniku byla kladenská hokejbalová aréna nejmodernější v Česku, pak to opět platí i dnes, kdy město Kladno převzalo od zhotovitele stavby rekonstruované hřiště.

„Pro všechny hokejbalisty a zvláště pro klub HBC Alpiq Kladno je nové hřiště od města obrovským dárkem. Vážíme si ho a navíc nám nové hřiště vlilo nové síly do další práce v kladenském hokejbale, který to podle mého přesvědčení posune o obrovský krok dopředu,“ říká hokejbalový trenér  Milan Maršner a dodává, že se díky novým mantinelům včetně skel na nich hra v porovnání se starými podmínkami na hřišti velmi výrazně zrychlí. 

Z arény zmizel starý asfaltový povrch, jednoduché mantinely nahradila dvojitá konstrukce a jako novinka na nich přibyla tvrzená skla po téměř celém obvodu hrací plochy. Časomíra je větší a na opačné straně, než byli diváci i hráči dosud zvyklí vídat. Mantinely jsou stejné, jako se používají pro hokej a tvrzená skla váží od zhruba čtyřiceti po sedmdesát kilogramů. Na plochu město nechalo položit nový asfalt se sklonem „sedla“ a na něj polypropylenový povrch Stilmax s odvodňovacími kanálky. 

„Hřiště je nyní konstruované tak, aby dešťová voda, co nejrychleji a v co největším množství, odtekla do vybudovaných kanálků. A na zbylou vlhkost na povrchu hřiště jsme si pořídili speciální obuv. Z vlhkosti ani deště obavy rozhodně nemáme,“ doplnil Milan Maršner.

Hráči Alpiqu začnou na hřišti trénovat příští úterý, další víkend se v Aréně uskuteční tradiční pohár veteránů a město připravuje slavnostní otevření na přelomu srpna a září.

Jan Murárik

arenanastridackach

Na střídačkách jsou nové podlahy

arenanovotou

Novotou voní také trestné lavice

arenapovrch

Povrch je velmi rychlý a bezpečný

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí