Kanonáda Radka Šikoly. Nový tým působí zdravě

Zažil s Kladnem slávu kolem prvních postupů do nejvyšší soutěže. Bývalý kapitán z kladenského klubu nezmizel ani po skončení vrcholové kariéry. Radek Šikola (29) kromě hraní za rezervní týmy sleduje každý zápas Kanonýrů a píše pro vás své postřehy.

Na první utkání Kanonýrů po sestupu z nejvyšší soutěže jsem byl obzvláště zvědavý. Tým po nástupu nové trenérské dvojice Přívara – Riebauer prošel razantní čistkou. Odešly téměř všechny kanadské body z loňské sezony a byly nahrazeny dravým mládím.

Kladenští sice podlehli stálému účastníkovi 1. ligy FBC Start98 Praha-Kunratice 4:5 po prodloužení, ale v utkání byla celá řada situací, které dávají naději.

Jistě, hra byla plná chyb a nepřesností, někdy i komických situací. To vše ale můžeme přičítat mládí kladenských hráčů, vždyť na hrací ploše to místy připomínalo den dětí.

Důležitější jsou ale momenty, na kterých může mužstvo do dalšího průběhu sezony stavět. Tak především, kladenští hráči svého soupeře téměř dvojnásobně přestříleli. V určitých pasážích utkání dokázali herně dominovat. Legendární Jan Louvar i přes pivní pupík ukázal vysokou úroveň a v sezoně bude lídrem. Tomáš Richtr překvapil atletickou postavou, výborným pohybem a vůdcovskými schopnostmi. Bude velice platný. Mladíci Merta, Balvín a Sedláček, kterým zatím ani nezaschl inkoust na občanských průkazech a ještě si pamatují svou první pusu na diskotéce, působili velice dobře a jistě.

Sečteno a podtrženo, výkon zbrusu nového týmu Kanonýrů dává velkou naději a já se budu těšit na další utkání.

Radek Šikola


Počasí Kladno

Předpověď počasí