Pavel Hakim Majer: Noc válečníků má velké taháky

Tradiční přehlídka bojových sportů Noc válečníků nezanikla. Po roční pauze ji v Kladenské sportovní hale opět uvidíme. Její tvůrce nám exkluzivně prozradil velká esa a zároveň odpověděl na otázku, jestli někdy uvidíme souboj kladenských gigantů Dana Macháčka a Alexe Cverny v MMA. Tváří týdne je Pavel Hakim Majer (41).

Rok o vás nebylo moc slyšet. Stáhnul jste se z veřejného života úmyslně?
Rozhodl jsem se odpočívat. Potřeboval jsem to. Za posledních šest let jsem pořádal dvě velké akce Noc válečníků do roka, do toho jsem měl svou práci a trénoval jsem své závodníky i veřejnost. Loni jsem se rozhodl poprvé Noc válečníků vynechat a odjel jsem i s rodinou odpočívat do zahraničí. 

Pomohla vám pauza?
Pomohla. Opět jsem začal svým způsobem hýřit nápady, jsem odpočatý a začátkem prosince uspořádám další Noc válečníků. 

Proč se k Noci vracíte?
Protože je to moje dítě (usmívá se). Nikdo tohle přede mnou ani po mně v Kladně nedělal. V té roční pauze jsem zjistil, že jak moc mám Noc válečníků rád. Baví mě dělat ze zápasů v ringu velkou show. 

Máte postavenou startovní listinu?
Startovka se tvoří a diváci nepřijdou o žádnou ze základních ringových disciplín. Dvě velká jména závodníků můžu prozradit. V ženách vystoupí nejlepší kladenská závodnice současnosti Tereza Dvořáková a mezi muži se těším na box v podání Karla Hořejška. Do začátku Noci chci zajistit i Alexe Cvernu.

Hořejšek vždycky chtěl před domácím publikem bojovat o mistrovský pás. Podaří se vám zajistit takový box?
Karel je podle mě současný nejlepší český boxer a rád bych mu takový souboj zajistil. Snad se nám to podaří uskutečnit.

Dočkáme se souboje v MMA mezi Danem Macháčkem a Alexem Cvernou?
Myslím si, že se ho nikdy v ringu nedočkáme. Dan ho vyzval a Alex výzvu nepřijal. Tím šance na jejich přímý souboj o krále Kladna padá. Ale kdo ví, třeba se mýlím…

Jan Murárik


Počasí Kladno

Předpověď počasí