Atletický mítink Kladno hází 2018 láká na zahraniční hvězdy

Přesně po roce, 14.července, se na městský stadion Sletiště vrátí česká atletická špička i početná skupina závodníků z celého světa. Mezinárodní atletický podnik Kladno hází a Kladenské memoriály už má svou stabilní pozici v kalendáři a pro letošní rok nabídne všem příznivcům ,,královny sportu“ znovu o pomyslný stupínek lepší podívanou. 

Diváci se tak mohou těšit nejen na absolutně nejlepší sportovce, které Česká republika má, ale svou účast hojně potvrzují i zahraniční závodníci. Pořadatelé z A.C. TEPO Kladno už nyní lákají na účast atletů namátkou ze Spojených států amerických. Kufry do Kladna si v USA balí například tyčkař Cole Phillips nebo koulař Jacob Mahin, který se chystá útočit na dvacetimetrovou metu. K dalším výrazným osobnostem v koulařském sektoru bude patřit Němec Patrick Müller (na snímku), který umí také kouli dopravit více než 20 metrů daleko. Účast již přislíbil reprezentant Slovenska Patrik Ženúch, účastník loňského ročníku mítinku Kladno hází, ve kterém obsadil třetí pozici za Vítězslavem Veselým a Petrem Frydrychem. Tenhle borec už svůj oštěp dokázal poslat daleko za 80 metrů a v letošním roce vládne slovenským tabulkám. A to zdaleka není vše, pořadatelé slibují mnoha dalších zajímavých jmen. 

Atletický mítink startuje předprogramem ve 13.00 hodin. Hlavní část závodů je naplánovaná od 16.00 hod. Vyjma špičkové atletiky se návštěvníci mohou těšit i na pestrý doprovodný program. Připraven bude obří skákací hrad, hudební produkce pro děti Diskotačení, závody na odrážedlech, automobilová roadshow a postaráno bude i o dostatek dobrého jídla a pití. Vstup je bezplatný.

- red -

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí