Atletický mítink Kladno hází přiveze na Sletiště excelentní sportovce

Již tuto sobotu 14. července vypukne na městském stadionu Sletiště velkolepá atletická akce. Mítink Kladno hází a Kladenské memoriály 2018 stoupá na prestiži a pořadatelé stále vytahují z pomyslných rukávů nová lákadla v podobě domácích i zahraničních sportovních hvězd.

Závodu, obsazenému domácí špičkou tvořenou reprezentanty ČR, přidává na prestiži i množství výborných atletů ze zahraničí. Na Sletiště tak zavítají nejen sportovci ze všech koutů Evropy, Ameriky, Afriky, ale i Asie. K již potvrzeným jménům se kladenskému publiku představí loňský vítěz mítinku ve skoku o tyči Ital Claudio Stechi nebo superrychlý reprezentant Velké Británie Samuel Osewa. Ten umí zdolat stometrovou trať za 10,21 s, což by byla nejrychlejší stovka, co se kdy v Kladně běžela. Do města míří i jeho reprezentační kolega Feron Sayers, který se představí ve skoku do dálky.

Kvalitní závod se čeká i v oštěpu. Ten vyjma domácí špičky ozdobí výprava z Polska. Duo Rafal Gierek a Bartosz Kobylka doplní jejich kolegyně Maria Andrejczyk (na snímku), která se pyšní čtvrtým místem z poslední olympiády v Riu.

Předprogram startuje v sobotu již ve 12.00 hod. Mítink vyvrcholí hlavním programem od 16.00 hod. Na své si přijdou nejen příznivci atletiky, ale i rodiny s dětmi. Pořadatelé připravili v rámci doprovodného programu množství atrakcí a zábavy.     

- red -

kladnohazi2

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí