Kladno hází: Kupujte rýži, v Kladně bude nedostatkovým zbožím!

Titulek článku zdánlivě nesouvisí se sobotním atletickým mítinkem Kladno hází a Kladenské memoriály 2018. Opak je však pravdou. Pořadatelům z A.C. TEPO Kladno se podařilo na Sletišti zajistit start početné skupiny národní reprezentace Indie. 

S tím samozřejmě souvisí i určitá specifika, která jsou třeba sportovcům zabezpečit. A právě jedním z předpokladů pro úspěšné působení téhle asijské velmoci v Kladně bylo zajištění dostatečného množství pokrmů připravených z rýže. „I tohle patří ke sportu a pořádání mítinku ve světovém měřítku,“ popisují s úsměvem kladenští pořadatelé. 

Jejich úsilí však má opodstatnění. Kladenský, čtyři sta metrů dlouhý atletický ovál, okusí tretry dvojnásobného účastníka olympijských her a držitele indického národního rekordu (45,31 sec.) Muhammeda Anas Yahiya (na snímku). A to není zdaleka vše, další Indové budou připraveni na startu závodů na 200 a 400 metrů. Nejvýraznější zástupkyní indické reprezentace v kategorii žen bude jistě Machettira Raju Poovamma. Účastnice olympijských her bude v Kladně útočit na prvenství ve ,,čtvrtce“ s časem hluboko pod 53 vteřin.

Ve znamení rychlosti se ponese celé sobotní odpoledne na Sletišti. V podání žen o to má usilovat reprezentantka Spojeného království Ashleigh Nelson, která je medailistkou z mistrovství Evropy v Curychu. A to jak na individuální stometrové trati, tak i jako součást vítězné britské štafety. Na kladenském mítinku se Angličanka s osobákem na sto metrů 11,19 sec. představí také na dvojnásobné trati.

Kladno hází a Kladenské memoriály 2018 zahajují již tuto sobotu 14. července od 12.00 hodin předprogramem a od 16.00 hodin hlavním programem na Sletišti!

- red -

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí