Mrtvá ryba, taky ryba: Je to dřina, ale ryby chytáme

Třetí den rybářského spolku Mrtvá ryba, taky ryba ve Švédsku proběhl v poklidném tempu. Ihned po ránu se všichni kladenští rybáři vypravili na vodu, aby rozpoutali bitvu s vodními predátory. Netrvalo to dlouho a statistiky se přepisovaly.

Dosavadní centimetrový rekord letošní výpravy u chycené štiky překonal Mára. Ihned potom se stejnou rybou blýskl Vráťa a svůj úlovek navíc vyšperkoval sérií okounů. Nicméně není to ještě úplně ono. Předešlé roky byly na počet i velikost úlovků hojnější, a proto je potřeba vytrvat a bojovat.

Vytrvalost a odhodlání Mrtvé rybě rozhodně neschází, a tak se není čemu divit, že se někteří rybáři vydávají na vodu nejen v brzkých ranních hodinách, ale i těsně před setměním. Ovšem s výjimkou pondělního večera, kdy se parta rybářů seskupila u internetového přímého přenosu hokejového zápasu kladenských Rytířů. Klubové šály a hlasité pokřiky měly hnát naše hokejisty kupředu. Jenže chyba lávky. Očekávaný zápas se odehraje až dnes. Tenhle omyl, který zapříčinil dřívější návrat od vody, měl jediné možné vyvrcholení. Nejprve několika hodinovou strategickou poradu na téma, jak přelstít ryby v jezeře, která se následně proměnila v tradiční rybářské předhánění se ve velikostech a množství úlovků. Dnes tedy znovu a doufejme, že už i s hokejem.

- kub -

tuca

Tůča jednoduše umí

tucamarova

Márova ryba jde do vedení

tucavrata

Vráťa si souboje užívá

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí