Seriál závodů psích spřežení zahájen

V Abertamech zahájili novou sezonu se severskými psy musheři. A hned naostro, canicrossaři měli tyto závody jako nominační na svoje nadcházející mistrovství Evropy (ME) ve Švédsku a psí spřežení jako přípravu také na ME, které se bude konat 8. - 11. 11. opět v Abertamech. 

Za krásného, pro pejsky ale teplého, počasí se vydalo sto závodníků na koloběžkách, kolech a kárách na těžkou, leč krásně upravenou trať po krušnohorských loukách. Kladenští  pod vedením nestora Jirky Stejskala měli největší zastoupení. Sedmnáct jich reprezentovalo město Kladno v průřezu všech kategorií a spolu s domácími Krušnohorci se také umisťovali na čelných místech. 

Tradičně zde kraloval Václav Zetek v kategorii A (8 alaskánů) se svojí partnerkou Kačkou Kulhánkovou (A-1do 8 hasků) a dobře si vedl i nejstarší  musher Jiří Stejskal, který v nejvíce obsazené kategorii C-1 (do 4 hasků) obsadil páté místo. V této kategorii zvítězila kladenská musherka Dana Koňáková. 

Tímto  Musher´s  club Kladno zve příznivce psích sportů na závody ve Stochově, které se uskuteční 3. - 4. 11. Zde si mohou příchozí ve své kategorii vyzkoušet canicross (běh) s pejskem na 2,5 km dlouhé trati a malým závodníkům dětské kategorie musheři rádi půjčí pejska. 

- ste -

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí