Hokejové Kovárny zkusily novou disciplínu

Hokej tři na tři na bruslařském oválu a místo branek dva malé otvory v kovové konstrukci, to je Pond hokej. A v něm se v minulých dnech ve Švýcarsku odehrál evropský šampionát týmů. Mezi desítkami mužstev nechyběly ani kladenské Kovárny. 

Sestava ve složení O. Kruliš, R. Knotek, Náprstek ml., Náprstek st., Folprecht, Novák, Rudovský, Šimáček a Švihlík se s hrou seznamovala až na místě. Přesto Kovárny dokázaly postoupit ze základní skupiny do širšího čtvrtfinále, když porazily Italy i Němce a podlehly Rakušanům a dalšímu německému výběru. Poté nestačily znovu na Italy. 

"Kdo z nás byl nejlepší střelec? To nevím, asi mladej Náprstek. Každopádně jsme se tuhle hru učili, ale docela nám to postupem času i šlo," říká Ondřej Kruliš.  

Pond hokej se v dějišti soutěže hrál na rychlobruslařském oválu rozděleném na několik hřišť o rozměru 12 x 30 metrů a s nízkými mantinely. Místo klasické brány leží na ledě dvě kovové konstrukce v šířce hokejové svatyně a výšce zhruba deset centimetrů. V ní jsou dva otvory, které musejí v nepřetržitém čase patnácti minut týmy trefit, aby se jim započítal gól. Fyzický kontakt není povolen, stejně jako úmyslné zakrývání otvoru. Po gólu musí tým, který ho vstřelil, za půlku hřiště a tým, který inkasoval, rozehrává do své branky. 

"Převlékáte se v obrovském párty stanu, nemusíte si navlékat celou hokejovou výstroj, protože se nesmí puk zvedat. Pro turnaj jsme si nechali vyrobit speciální dresy a kulichy," doplnil Ondřej Kruliš. Několikadenní akci doprovází od rána do večera živá muzika, spousta piva a velmi přátelské ovzduší mezi týmy. Šampionát ovládli Italové, kteří v tomto sportovním odvětví patří mezi světovou špičku. Příští rok se prý Kovárny pokusí probojovat dál než do čtvrtfinále. 

-red-

Foto: Kovárny

kovabranka

Branka Pond hokeje

kovahriste

Hřiště Pond hokeje

kovamatador

Matador Kováren Radek Lotar Knotek

kovaondrej

Ondřej Kruliš ve speciálním dresu i kulichu Kováren (znak je kovadlina)

kovasiesta

Siesta Kováren mezi zápasy. Na slunci bylo chvílemi léto...


Počasí Kladno

Předpověď počasí