Hostouň jede po vítězné cestě

Lídr divizní skupiny Sokol Hostouň zvítězil v Nymburce 3:0 (2:0) a na jaře drží v základní hrací době neporazitelnost.

Trpělivé dobývání brány bez zbytečných kudrlinek se hostům vyplatilo. Ve 32. minutě si Laušman šel pro míč za nymburskou obranu a poslal ho gólmanovi do protipohybu. Deset minut poté Laušman dloubnul trestňák k tyči a Hostouň šla do kabin s parádním náskokem. "Po dlouhé době hrajeme opravdu dobře," poznamenal sekretář sokolů Miroslav Vlček.

V 70. minutě promarnil Laušman sám před gólmanem hattrick. Podobně si o osm minut později počínal Vegricht. V 80. minutě sudí otočil faul na Křižku ve vápně a ušetřil Nymburské penalty. Sokolové si tohle pochybení vybrali o chvíli později. Kabele našel pro míč cestu do brány i přes spleť kopaček.

Hostouň příští neděli hostí Ostrou (17.00).

Sestava Sokola: Czehowsky - Charvát, Trapp, Dosoudil, Vašák, Vegricht (84. Křižka), Marek, Kulhavý, Kabele, Laušman, Věchtík (75. Vojtěšek).