Kladno odjelo ze Zbuzan se ctí

V 25. kole divizní skupiny B porazily Zbuzany kladenský SK 3:1 (1:1). 

Kladenský tým po tragédii, která postihla jeho hráče a skvělého kamaráda Filipa Suchého, nastoupil k mistrovskému utkání po "dlouhých" čtrnácti dnech. Ovšem na hřišti favoritovi na postup do ČFL hráči SK vzdorovali se ctí. 

Fotbalově bylo znát, že domácí dirigují dvě divizní hvězdy Šírl s Ličkou, ale obrana hostí si s jejich herní myšlenkou dokázala úvodní dvacetiminutovku poradit. Až po ní Lička prostrčil míč přes vápno a domácí se ujali vedení. Možná pod dojmem snadné práce polevili, čehož minutu na to výtečně využil Šíma. Zbavil se svého strážce a krásným angličanem vyrovnal. Od té doby hosté do konce poločasu taktickou hrou udrželi remízu.

A po obrátce měli jít do vedení zase oni. Leč v 65. minutě si Procházka v rozhodujícím okamžiku svého úniku předkopl balon dál než zamýšlel... Nedáš, dostaneš, muselo fanoušky Kladna napadnout známé sportovní pořekadlo, když Přeučil parádně zatočil standardku a vsítil druhý zbuzanský gól. Zřejmě to byl rozhodující moment utkání. Zbuzanské nastartoval k ještě lepšímu fotbalu. V 77. minutě ještě Vokoun slyšel, jak se za ním míč opřel o břevno, ale další útok vedený Šírlem skončil po dorážce Říhy v jeho síti. Utkání se ve zbylém čase dohrávalo v tlaku domácích a obětavém výkonu trojice Hanzlík, Holub, Vokoun, která odvracela jednu hrozbu debaklu za druhou. Kladno i díky tomu odjelo ze Zbuzan se ctí.

"Poločas dokázali hrát kluci vyrovnanou partii, po obrátce Zbuzany ukázaly kvalitu," uvedl po utkání kladenský trenér a manažer Petr Brabec. "Škoda, že Kladno nechávalo soupeři při útočení až moc prostoru," doplnil Jan Jiras, bývalý hráč SK. 

Kladno příští úterý doma dohrává odložené utkání s Rakovníkem (17.30).

Sestava SK: Vokoun - Borák, Hanzlík, Holub, Kalina, Šíma, Bartoš (78. Stříška), Tóth (78. Richter), Růžička, Čížek, V. Procházka (70. Pospíšil). 

Diváků: 233

Nejlepší z SK podle VK: Vokoun, Hanzlík.

-red-

zbuzpred

Před utkáním hráči drželi minutu ticha...

zbuzfanousci

Fanoušci SK uctili památku Filipa Suchého

zbuzlicka

Lička (vlevo) se Šírlem naslouchají výkladu pravidel...

zbuzvokoun

Vokoun odchytal i přes tři branky skvělý zápas

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí