Novo padlo se Švermovem

V 21. kole okresního přeboru přivítal druhý Novoměstský Kladno třetí Baník Švermov. Domácí Novo nepotvrdilo roli favorita a zápas prohrálo 0:1 (0:1). 

Utkání začali lépe hosté a již v 7. minutě se radovali z gólu. Domácí brankář Hájek váhal s vyběhnutím, míče se zmocnil Šimůnek a nezaváhal. Málokdo v té chvíli tušil, že to byl rozhodující moment zápasu. Ten měl rychlý spád a obě mužstva bojovala s plným nasazením. Z toho vyplynuly i ostřejší zákroky. Zkušený rozhodčí Tomáš Pejša však věděl, kdy má horkým hlavám ukázat žlutou kartu a situaci vždy zklidnil.
Do druhého poločasu domácí naběhli s odhodláním průběh zápasu zvrátit, vždyť na jaře doma zatím neztratili ani bod. Vytvořili si tlak, ale švermovská obrana pracovala bezchybně a mladý brankář Švejkovský byl také vždy na místě. Největší šanci na vyrovnání promarnil domácí Kasík, když v 74. minutě sám před brankářem poslal lehkou střelu do jeho náruče. Na konci utkání po jednom ze závarů před brankou došlo k hromadné strkanici, která hrozila přerůst ve rvačku. Rozhodčí Pejša odvážně vtrhl mezi načepýřené kohouty, razantně je od sebe oddělil a po rozehrání přímého kopu duel ukončil.
Padesátka diváků, velká část přijela ze Švermova, se měla na co dívat a obě mužstva za předvedený výkon zaslouží pochvalu.   

NOVO: Hájek - Hovorka, Horský (55. Bodmas), Packa, Kasík, Kovařík, Kříček, Fišer, Pech, Jakoubek, Sikora.  Trenér: Jung

Švermov: Švejkovský - Schmied, Zíka (60. Erakovič), Trejbal, Plachetka (42.Steinbach), Frič, Kratina (88. Bělohradský), Vydra, Šimůnek, Kotouček (85. Huml), Chaloupecký.  Trenér: Šimůnek starší.

František Červenka 

 

 

   

 

       

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí