Duel SK s Rakovníkem? Estráda rozhodčích a plejáda zahozených šancí

V dohrávce 24. kola divizní skupiny B porazil doma kladenský SK rakovnický Tatran 2:1 (0:0) po penaltovém rozstřelu.

Dokud měli Rakovničtí sílu útočit, předváděli svižný fotbal a Vokouna v bráně SK několikrát rozehřáli do provozní teploty. Kladno se rozjíždělo pomaleji. V 19. minutě Čížek zblízka nedal, v 35. sudí přehlédl surový šprajc ve vápně na Šímu a chvíli na to chytil gólman tři střely v řadě v pořadí Kalina, Procházka, Čížek. Tři minuty před přestávkou posunul arbitr utkání faul v šestnáctce Rakovníka na roh...

Po návratu z kabin uklidnil v 56. minutě domácí fanoušky povedeným lobem Čížek. Sotva se hosté po gólu srovnali, Tóth s Hanzlíkem orazítkovali břevno. Po tom druhém rozhodčí přehlédl v malém vápně šlapák na kladenského hráče. Ale polepšil se v 68. minutě. To proti Kladnu ukázal na desitku za nastřelenou ruku...

Závěrečnou čtvrthodinu nepustil domácí do gólu pro změnu asistent s praporkem. Když už se Kladno přeci jen dostalo na dostřel, Richter trefil tyč. Marné dobývání brány vyústilo do penaltového rozstřelu. 

V něm byli šťastnější kladenští hráči, kterým dva body vychytal právě dnes dvacetiletý Vokoun. SK v sobotu hraje opět doma a na jeho trávníku se představí pražský Meteor (10.15). 

Sestava SK: Vokoun - Borák, Hanzlík, Abrham, Kalina, Holub Tóth (77. Pospíšil), Růžička, Šíma (64. Richter), Čížek, V. Procházka.

Diváků: 113

-red-

skdnesutkani

Utkání nedohrál pro zranění kolene Šíma

skdnespred

Před vstupem na tribunu je stále pietní místo Filipa Suchého

skdnesupominku

Upomínku na tragicky zesnulého fotbalistu Filipa Suchého lze koupit v hostinci SK


Počasí Kladno

Předpověď počasí