Hostouň zahajuje historickou premiéru ve třetí lize

Fotbalisté hostouňského Sokola dnes odpoledne (17.00) zahájí poprvé v dějinách klubu sezonu ve třetí nejvyšší soutěži, ČFL. Soupeřem jim bude pražský Motorlet. 

Oba týmy se minulý víkend probojovaly do prvního kola MOL Cupu. Domácí zvítězili na hřišti plzeňského Petřína, hosté si přivezli postup z České Lípy. Jestliže Motorlet v přípravě protočil v sestavě spoustu adeptů o angažmá, pak Hostouňští přivítali dvanáct nových nebo staronových tváří. Z nich se v uplynulých zápasech do základní sestavy protlačili záložníci Gajecký, Kolmistr či Zahranycnyy, který přišel z třetiligového Radotína. Dobře se jeví i obránce Krupička, odchovanec Slavie. 

Dnešní soupeři se potkali v minulé sezoně v divizních bitvách. Na podzim zvítězili sokolové v Praze za tři body, na jaře, v posledním kole, si dva body z Hostouně odvezl Motorlet. "Nesmí nás svazovat, že právě se soupeři, které známe, musíme doma stoprocentně bodovat. Nemůžeme si ale dovolit před vlastními fanoušky s takovými mužstvy ztrácet body. Jinde se budou dolovat daleko obtížněji," říká trenér sokolů Ivan Pihávek.

-red- 


Počasí Kladno

Předpověď počasí