Hostouňská premiéra bez gólu a bodů

Hostouňští sokolové ve své historické premiéře v ČFL podlehli doma Motorletu 0:2 (0:0).

Na obou týmech bylo znát, že do ČFL vstoupily výrazně posíleny. "Hostouň má ligovou obranu," konstatoval šéf Motorletu Rudolf Blažek. A protože ani zadní řady Pražanů nepatří zrovna k nejslabším, fanoušci viděli opatrný fotbal hraný na jistotu bez jediné pořádné střely mezi tři tyče. "Hrajeme pomalu," utrousil o přestávce předseda sokolů. 

Po obrátce se do tempa dostali dřív hosté. Zrychlili přechod do útoku a z odraženého centru otevřeli skóre nechytatelnou bombou z pětadvaceti metrů. Srovnáno mohlo být v 70. minutě, leč Hovorkova pumelice jen zatřásla brankovou konstrukcí. V 81. proletěla Borákova střela těsně kolem tyče. 

Více štěstí měl Motorlet. V 85. minutě protlačili míč do šestnáctky a hned nato i za gólmanova záda. Sokolům čestný zásah sebral sudí, který přerušil hru v momentu gólu kvůli vykloubenému loktu hostujícího gólmana. 

Hostouň čeká ve středu první kolo MOL Cupu doma s Karlovými Vary  (17.00). V sobotu se v Hostouni od rána do pozdního večera koná fotbalový Memoriál Jirky Kukelky. V neděli jede áčko na hřiště Táborska. 

Sestava sokolů: Czehowsky - Borák, Trapp, Dosoudil, Vašák, Zahranycnyy, Gajecký, Marek, Mařík, Kabele, Hájek  (střídali: 45. Laušman za Hájka a Hovorka za Kabeleho, 70. Vojtěšek za Gajeckého, 86. Krupička za Boráka, 88. Kolmistr za Maříka).

Diváků: 385

-red- 

motorzapas

Zápas se rozhodně nehrál v rukavičkách...

motorutkani

Utkání si nenechaly ujít více než tři stovky fanoušků

motortrojanovi

Trojanovi na zápas přivezli výtečnou kávu, domácí limonády i zákusky


Počasí Kladno

Předpověď počasí