Kladno vs. Slaný. Kanonýr Čížek vidí jasnou výhru SK

Tři sezony se na Kladensku hrávalo vyhrocené divizní derby SK vs. Hostouň. V současné sezoně hostouňské sokoly nahradí nováček soutěže Slaný. A první nové derby je na pořadu tuto sobotu na stadionu Františka Kloze. Kanonýr domácích David Čížek i přes přátelské vztahy se soupeřem vidí jasnou výhru SK za tři body.

Po několika utrápených zápasech jste minulý víkend v Lounech získali tři body a domácím přitom nastříleli šest branek. Myslíte, že vás to nastartuje k zápasové šňůře bez porážek?
Jsem o tom přesvědčený (usmívá se). Vysoká výhra v Lounech rozhodně nebyla náhodná. Mohli jsme ještě nějaký ten gól dokonce přidat. Každé utkání si vypracujeme šancí i na víc než šest branek. Jenom nejsme schopní je proměňovat. Přitom hrajeme pořád stejně. V Lounech jsme na herním projevu týmu nic nezměnili...

Teď vás čeká derby se Slaným. S mužstvem, které je v tabulce na desátém místě, o dvě příčky pod vámi. Bude to vzhledem k takovému postavení snadné sousto?
Slaný jako nováčka divize jsme na těchto příčkách očekávali, ale o žádném soupeři se v současné divizi nedá říct, že se s ním bude hrát snadno. Přesto v tomhle utkání vidím pro nás jasné tři body. A ještě k označení derby. Já osobně zápas se Slaným jako derby neberu. To bylo s Hostouní. Vyhecované, na ostří nože. S naším sobotním soupeřem máme velmi přátelské vztahy. Vždyť se z fotbalu společně známe spousty let. Zápas si i proto chceme vzájemně užít. 

Lounům jste vsítil čtyři góly. Jste v sobotu připravený na osobního strážce?
Sám jsem zvědavý, jakou taktiku na nás vymyslí. Pravda je, že nerad hraju proti kamarádům...

Už se vám po vašem střeleckém kousku ozval někdo z třetí ligy?
Ne, jenom Sparta, ale tu jsem odmítl, protože fandím Slavii (směje se)...

Jan Murárik


Počasí Kladno

Předpověď počasí