Trenér Pihávek: Asi jsme urazili fotbalového pánaboha

Na jaře s týmem postoupil do třetí ligy. V ní se jako nováček hostouňští sokolové nějaký čas hledali, než se odpoutali z posledního místa tabulky. Trenér Ivan Pihávek pro Vaše Kladno hodnotí podzim nováčka České fotbalové ligy.

V čem se vaše předsezonní předpoklady o působení vašeho týmu ve třetí lize naplnily a v čem je předčily?
Musím přiznat, že jsem měl vyšší ambice, než je umístění, kterého jsme dosáhli. Jsem rád, že se mužstvo v závěru podzimu zvedlo a nějaké body nasbíralo. Delší čas jsme si zvykali na herní projev našich soupeřů. Rozdíl oproti divizi byl citelný. Mnoho bodů jsme poztráceli po individuálních chybách. Poznali jsme, že se ve třetí lize hloupé chyby okamžitě trestají, a pokud pustíte do vedení silného protivníka, už si ho většinou pohlídá. Valná část podzimu byla velmi náročná na psychiku celého týmu. 

Ve kterém konkrétním zápase jste pociťoval největší bezmoc?
V utkání na Spartě s letenskou rezervou. Před výkopem jsem v šatně z kluků cítil, že se těší, že chtějí dosáhnout dobrého výsledku. Asi z té přemíry motivace jsme hned ve druhé minutě inkasovali do prázdné brány. A Sparta nás v prvním poločase trestala dál. A takových zápasů, kdy nám soupeř dal hned na začátku gól, jsme měli víc. Říkal jsem si, že jsme asi urazili fotbalového pánaboha, že tohle přeci není normální. Přitom jsme se špičkou třetí ligy dokázali jeden z poločasů hrát vyrovnaný fotbal...

Našel jste nějaká pozitiva na hře sokolů?
Poznali jsme, jak kdo z nás reaguje v krizových situacích. 

Na kterých postech musíte do jara určitě posílit?
Musíme vycházet z možností Hostouně. Příští týden se o vhodném doplňování týmu budeme s vedením klubu bavit. 

Co tým nyní čeká?
Nyní máme týden volno, pak se hráči sejdou, aby nevypadli z tempa a od poloviny prosince máme všichni volno. Kolem desátého ledna začínáme zimní přípravu. V ní bychom měli odehrát asi sedm přátelských utkání. 

Jan Murárik

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí