Ve druhém přípravném duelu zvítězili hostouňští sokolové doma nad pražským Meteorem 2:1 (0:1).

Domácí si od počátku zápasu vypracovali slibné gólové příležitosti, ovšem s jejich zakončením měli veliké problémy. Všechny pokusy totiž, i z hranice malého vápna, posílali mimo tři tyče. Zato hostům stačili v prvním poločase k jedné gólové radosti dvě střely na bránu...
Sokolové nastoupili bez jarní posily Maria Lička, který dal v minulých dnech přednost angažmá v Benešově. Ve středu hřiště by místo něj mohl soupeřům dělat starosti v obraně osmnáctiletý Hugo Čakurda z pražských Bohemians. Ve svém věku obdivuhodně klidně řeší herní situace a nebojí se vniknout do velkého vápna. Právě v něm našel parťáka pro rozhýbání statické hostouňské hry bek Zahranychnyy. Čtvrt hodiny před závěrečným hvizdem vzal osud utkání na sebe a parádní střelou vyrovnal. O minutu později našel Smékala a Hostouň svým fanouškům zpříjemnila horký prázdninový podvečer.
„Hráči se nevyrovnali s únavou nasbíranou v přípravě. Působili jsme hodně zabrzděným dojmem. V soubojích jsme byli věčně druzí. Zápas jsme sice v minutě otočili, ale spousty šancí včetně netrefení prázdné brány jsme zahodili. Příští týden se v přípravě začneme věnovat herním věcem a doufám, že se nám početná marodka brzy vyprázdní,“ uvedl po utkání trenér sokolů Ivan Pihávek. Sokolové mají o víkendu volno. Na jejich hřišti se po celou sobotu uskuteční Memoriál Jirky Kukelky.

Sestava Sokola: Mařík - Kocourek, Trapp, Dosoudil (46. Krupička), Zahranychnyy - Kabele, Soukup, Křižka (46. Lohoyda), Čakurda (75. Vegricht) - Vegricht (46. Smékal), Hájek