Manažer SK Petr Brabec: S postavením obou dospělých týmů jsem spokojený

Fotbalový manažer SK Kladno Petr Brabec dohlíží každý týden kromě mládeže také na výsledky obou dospělých týmů. V současné době o nich hovoří pochvalně.

Byť je v divizi odehrána teprve třetina soutěže, tak výsledky Kladna vypadají  slibně. Máte stejný pocit?
Bodově jsme celkem spokojení. Ztráta tří bodů v Neratovicích nás trošku přibrzdila, ale domácí výhry jsme potvrdili třemi body v Brandýse. Bohužel, proti České Lípě jsme ztratili dvoubrankový náskok a poté v penaltách o dva body. Hra nevypadá tak dobře, jako třeba loni, ale zase děláme body. Možná herní projev tým ztratil na atraktivitě kvůli tlaku na postup a hráči ho neunášejí. Musím také říct, že nikdo nezklamal.

Třeba to s Lípou nevyšlo podle představ kvůli její síle. Čas může ukázat, že je ve vaší skupině nejlepší…
Může to tak být. U nás hráli dobře.

V B třídě si velmi dobře vede kladenská rezerva. Vede si podle vašich představ?
Z béčka mám radost (usmívá se). Starší hráči chodí trénovat i třikrát týdně, naši mladíci se připravují čtyřikrát v týdnu. To je dobré. Porážky, které jsme zatím nasbírali, plynuly spíše z nezkušeností dorostenců. Rádi bychom už tuto sezonu postoupili. S postavením obou týmů v tabulce jsem spokojený.

V neděli čeká vaši rezervu prestižní utkání v Hostouni. Plánujete posílit mužstvo hráči z áčka?
Neplánujeme béčko tímhle způsobem posilovat. Je to zápas jako každý jiný. Nemyslím si ani, že by na střetnutí rezerv Hostouň nasadila někoho z prvního týmu. Kdybychom mluvili o derby, za který byl v časech vzájemných střetnutí SK s Hostouní v divizi zápas považován, pak pro mne je více derby, kterým byl duel béčka s Braškovem.

Jan Murárik

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí