Fotbalový SK je nejméně do odpoledne druhý!

V sedmém kole divizní skupiny přehrál Kladenský SK hosty z Chomutova 3:1 (1:1). Výhra vynesla Kladnu v tabulce do dalších zápasů ve skupině druhé místo.

Od počátku duelu měli domácí dominantní převahu, přesto chvíli trvalo, než našli cestu do sítě. Po gólových šancích Čížka a Procházky dostal v 26. minutě Čížek přesný pas od Tótha a Kladno se ujalo vedení. Následné uspokojení hráčů v bílých dresech však hosté okamžitě potrestali. Před kladenským vápnem se míč odrazil k nejlepšímu chomutovskému střelci Bočkovi a ten ho uklidil k tyči.
Po návratu ze šaten fotbal v podání SK ustrnul. Chomutovští se i díky tomu dostávali velmi jednoduše ke střelbě. Vokoun jim ovšem všech pět gólovek pochytal. „Škoda, že jsem neřešil podobně ten jeden gól. Chytit to šlo,“ litoval po zápase mladík mezi kladenskými tyčemi.
Zmrtvýchvstání zařídil Čížek. Nadechl se k dlouhému sólu a ve vápně si vykoledoval penaltu. Tu Hanzlík chladnokrevně proměnil. Poté trenérský mág Pejša vytáhl trumf. Na hřiště se dostal Šnobl a svým gólem potvrdil, že hattrick v dresu béčka nebyla minulý týden náhoda…
V příštím kole hostí SK doma Baník Most-Souš.
„Mně se více líbila první půle než druhá. Oba týmy v ní chtěly kombinovat, hrát fotbal,“ uvedla po utkání legenda českého fotbalu Jan Suchopárek.

Sestava SK: Vokoun – Nosek, Pechr, Hanzlík, Říha, Holub, Dejčmar, Procházka, Čížek, Ježdík, Tóth (J. Růžička, Pospíšil, Šnobl, Donát, Stříška, Tesař).
Diváků: v limitu nařízení vlády…