Hostouň sehrála proti Spartě poločas snů

V osmém kole ČFL prohrála Hostouň na hřišti Sparty B 1:4 (1:1).

Do přestávky byl na Strahově k vidění zajímavý fotbal. Sokolové předvedli poločas snů, a kdyby situace kolem sparťanského vápna řešili přímou střelbou na bránu, mohlo se zrodit překvapení. Místo toho až příliš přemýšleli o přihrávkách, které měly najít lépe postavené spoluhráče. Ve 31. minutě udělal výjimku Kulhavý. Zpracoval centr, otočil se kolem protihráče a propálil Holece. Jediná hostouňská střela mezi tyče ale vedla pouze k vyrovnání. Čtyři minuty předtím totiž obrana zelenobílých dala prostor Tvarohovi a ten hlavičkou z hranice velkého vápna překonal marně plachtícího Tetoura.
Sen o překvapivém výsledku se Hostouňským rozplynul na začátku druhé půle. Než si uvědomili, že nesmějí ani na okamžik polevit, přišel trest v podobě dvou slepených gólů. Vyplynuly z akcí na jeden dotek, proti nimž neměl Tetour naději. Než se sokolové zkonsolidovali, nechal si Plavšič ve vápně „přejet pérka“. Penaltu pak se štěstím proměnil. Hostům se dvacet minut před koncem přeci jen podařilo vrátit ke své hře z prvního poločasu, ovšem na zkorigování skóre dvě střely mezi tři tyče nestačily.
„V prvním poločase jsme předvedli zatím naše nejlepší utkání podzimu. Na začátku druhého poločasu si někteří naši hráči začali na hřišti dělat, co chtějí, a soupeř nás potrestal. Nesmíme si dovolit být nedisciplinovaní. Dobrý dojem z naší hry si zkazíme v pěti minutách. V prvním poločase jsme, dle mého názoru, měli jasně vést. V druhém pak soupeř ukázal svou sílu. Zápas nám ukázal, že musíme zapracovat na disciplíně a organizaci hry,“ uvedl po utkání pro Vaše Kladno trenér sokolů Dominik Rodinger.
V tabulce ČFL skupiny A jsou Hostouňští, po neúplném osmém kole, s devíti body na dvanáctém místě. Poslední příčku tabulky drží bez jediného bodu Sokolov, předposlední je tříbodová rezerva Příbrami. Sehrání dalších kol se kvůli koronaviru odkládá na neurčito.  

Střelci branek: 26. Tvaroh, 49. Pudhorocký, 51. Patrák, 66. Plavšić (pen.) - 30. Kulhavý.
Soupiska Sokola: Tetour – Hovorka, Trapp, Konejl, Pavlík, Soukup (87. Čakurda), Brejcha, Zahranychnyy (87. Vegricht), Kabele (69. Lohoyda), Hájek (79. Smékal), Kulhavý (79. Dostál).
Soupiska Sparty: Holec – Panák (67. Turyna), Dudl, Piško, Vácha (37. Pudhorocký ), Jonáš (82. Flak ), Tvaroh, Plavšič (82. Ambler), Polidar, Karabec, Patrák (82. Frýdek Ch.).

Jan Murárik

faul
Plavšič si zkušeně došel do hostouňského vápna pro penaltu


Počasí Kladno

Předpověď počasí