Na Kladně se i přes porážku SK s Ústím nad Labem 1:2 (1:1) tleskalo parádnímu fotbalu.

Ve druhém kole národního poháru předvedli Kladenští výborný výkon. Ústečtí v šesté minutě vedoucí brankou potvrdili pozici favorita zápasu. Domácí se rychle oklepali, vyrovnali hru a v ničem za soupeřem nezaostávali. Proti dosavadním zápasům v divizi hráli fotbal ve svižném tempu oběma směry.

Absolutorium zasloužili všichni v bílých dresech, podtrženou jedničku k tomu Holub, Tóth, Kalina a gólman Tesař, který opět potvrdil, že patří k absolutní divizní špičce. Po půlhodině hry se hlavou ze standardní situace prosadil Holub. Vedení Kladna měl poté na kopačce Čížek, ale brankář jeho střelu s vypětím vyrazil. Předtím sudí odpustil Ústí za jasnou ruku penaltu.

Rozhodčí měl i po změně stran slabost pro hráče v červených dresech. Kladenští se přes některá jeho posouzení situací těžko prosazovali. V sedmdesáté minutě pro jistotu výsledku vyloučil Nesládka za běžný střet s gólmanem. Oslabené Kladno čtvrt hodiny před koncem inkasovalo podruhé, i když míč před gólem přešel autovou lajnu.

SK nyní čeká návrat do divizní sezony. V sobotu hostí Most  (10.15).